Posvet o novi omrežnini ’24
Kako se učinkovito pripraviti na nov obračun omrežnine?
Novosti omrežnine s 1. oktobrom
Že s 1. oktobrom stopi v veljavo nov obračun omrežnine, ki bo zlasti industriji, pa tudi drugim porabnikom električne energije, lahko precej spremenila račun za elektriko. Gre za prvo veliko spremembo po 20 letih.
Kako ste na to pripravljeni?
Z vodilnimi predstavniki Agencije za energijo, ki je izdala akt o novem obračunu, in ključnimi akterji energetike in industrije zato za vas pripravljamo zelo aktualen posvet o novi omrežnini 24.
Na njem boste iz prve roke izvedeli na kaj morajo biti podjetja pozorna ob uvedbi novega omrežninskega sistema, kako se nanj učinkovito pripraviti in obvladovati stroške elektrike tudi po 1. oktobru.
Spregovorili bomo tudi o tem, kako okrepiti odpornost podjetja na prihajajoče spremembe na področju energetike in omrežnine.
Zato si pravočasno zagotovite vaš sedež za eno zadnjih priložnosti za posvet z vodilnimi strokovnjaki in predstavniki Agencije pred veliko spremembo omrežnine, in se izognite povečanemu računu za elektriko, ali pa spremembo s pametnim aktivnim odjemom spremenite v novo poslovno priložnost: ujemite cenejšo prijavo tukaj.
NOVO: pooblaščeni in nadzorni inženirji kot člani IZS za udeležbo na seminarju pridobijo 1 kreditno točko iz izbirnih vsebin skladno s Splošnim aktom o stalnem poklicnem usposabljanju pooblaščenih inženirjev. Po dogodku prejmete ustrezno potrdilo. Pri prijavi pod opombo navedite svojo »IZS številko«.
udeležencev naših dogodkov
let izkušenj
dogodkov
GOVORCI

mag. Duška Godina, direktorica, Agencija za energijo
Je direktorica Agencije za energijo, kjer je zaposlena vse od leta 2005. Pred nastopom direktorovanja agencije je opravljala delo svetovalke direktorice, vodila pravno in kadrovsko področje ter sodelovala pri sprejemanju vseh ključnih odločitev energetskega regulatorja. Ves čas dejavno sodeluje pri kreiranju in izvajanju energetske politike ter oblikovanju slovenske energetske zakonodaje.

mag. David Batič, vodja sektorja za razvoj in monitoring trga, Agencija za energijo

mag. Aleksander Mervar, direktor, ELES
Direktor družbe ELES, d. o. o., je številna in raznolika znanja ter delovne izkušnje pridobil z zaposlitvijo na vodilnih delovnih mestih več velikih slovenskih družb. Je soustanovitelj podjetja Gen-I. Bil je predsednik Društva ekonomistov elektrogospodarstva in premogovništva Slovenije, član predsedstva WEC za JV Evropo in podpredsednik komisije za vrednotenje premoženja slovenske elektroenergetike. Bil je član številnih nadzornih svetov večjih slovenskih družb, med drugim predsednik NS Geoplin in Geoplin plinovodi, Plinovodi in podpredsednik NS SOD, d. d. Trenutno opravlja funkcije predsednika kadrovske komisije NS KAD, podpredsednika akreditacijske komisije NS KAD, člana revizijske komisije NS KAD, d. d., člana NS Slovenske železnice, d. o. o., in predsednika revizijske komisije NS SŽ. Je imetnik certifikata Združenja nadzornikov Slovenije.

mag. Andreja Ivartnik Kanduč, višja raziskovalka EIMV
Andreja Ivartnik Kanduč je magistra elektrotehnike, višja raziskovalka na Elektroinštitutu Milan Vidmar (EIMV) in je v vodila projekt Prenova metodologije obračunavanja omrežnine in tarifnega sistema v okviru konzorcija EIMV/Comillas. Andreja ima več kot 25 let delovnih izkušenj doma in v tujini s področij IKT in energetike.

Mojca Černelč Koprivnikar, direktorica, Prosperia
Ustvarjalka in voditeljica številnih naprednih in inovativnih strokovnih dogodkov ter omizij, predavateljica in strokovnjakinja za energetiko ter ustanoviteljica in direktorica podjetja Prosperia. Verjame v ustvarjalno moč inovativnosti in rasti posameznikov ter organizacij z naprednimi strokovnimi dialogi in povezovanji.

Sandi Kavalič, član uprave, GEN-I
Univerzitetni diplomirani inženir elektrotehnike, ki ga ob strokovnem znanju odlikuje sposobnost povezovanja tudi na videz najbolj nasprotujočih si idej, se je takoj po končanem študiju elektrotehnike zaposlil v GEN-I in se po letu dela kot analitik usmeril na področje tržnih tveganj, katerega vodenje je prevzel leta 2016. Visoka stopnja dovzetnosti za spremembe in visoka motivacija sta pripomogli k pridobivanju izjemnega strokovnega tehnološkega znanja, ki ga pri svojem delu dopolnjuje s širokim naborom vodstvenih, mentorskih in pogajalskih spretnosti.
Kot vodja Službe za upravljanje s tveganji je v GEN-I prevzel odgovornost za obvladovanje tveganj skupine in z njimi povezanih strategij poslovanja. Ob tem ima eno od ključnih vlog pri snovanju inovativnih poslovnih modelov, povezanih z zeleno preobrazbo. V družbi med drugim opravlja funkcijo predsednika kreditnega odbora in predsednika odbora za obvladovanje tržnih tveganj, poleg tega je energetski svetovalec EU komisiji in član delovne skupine »Investors dialogue on energy services« po izboru PWC.

Vito Panič, direktor prodaje, GEN-I

ddr. Blaž Krese, vodja službe za analitiko prodaje in energetskih storitev, GEN-I

Peter Kosin, generalni direktor, INEA
Peter se je Inei pridružil leta 1994, po diplomi na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani. Od leta 2010 je bil že pet mandatov izvoljen za generalnega direktorja in uspešno vodi podjetje, ki je zraslo s 45 zaposlenih na več kot 120. INEA je pod njegovim vodstvom med drugim prejela Delovo podjetniško zvezdo, Peter pa kot njen direktor nagrado GZS, t.i. Gospodarskega oskarja.
Pod njegovim vodstvom se je INEA prebila na globalne trge in je dosledno med 100 največjimi izvozniki v Sloveniji. Široko znanje in izkušnje na področju raziskav in razvoja ter industrijskih projektov v tujini sedaj prenaša nazaj domov za reševanje perečih energetskih izzivov našega časa.

Uroš Blažica, predsednik uprave Elektro Primorska in predsednik skupščine GIZ DEE
Uroš Blažica vodi Elektro Primorska od leta 2012. Poklicne izkušnje si je večinoma nabiral v komerciali in marketingu oziroma prodaji, čeprav je po osnovni izobrazbi diplomirani inženir elektrotehnik – elektronik. Po končanem študiju se je zaposlil v Adria avtu v Novi Gorici in nato še dobro desetletje delal v podružnici British Petroliuma, kjer je pridobil večino znanja s področja marketinga in prodaje. Po nabiranju izkušenj v prodajni mreži v Sloveniji in širše je nato nekaj časa delal kot vodja razvoja vzhajajočih trgov Vzhodne Evrope in sodeloval pri razvoju prodajne mreže v Južni Evropi. Po odprtju podjetja v Srbiji je bil nekaj časa tudi direktor tega podjetja. Iz naftne industrije je prešel k Telekomu Slovenija, kjer je sprva delal kot vodja poslovne enote v Novi Gorici, in nato še nekaj let kot direktor prodaje. Po združitvi Telekoma in Mobitela je prevzel vodenje segmenta ključnih kupcev, njegov zadnji večji projekt pred prihodom v Elektro Primorsko pa je bil gradnja brezžičnega omrežja v Ljubljani.

mag. Darko Kramar, direktor področja podpornih dejavnosti, ELES
Mag. Darko Kramar je strokovnjak s področja obratovanja elektroenergetskih sistemov z več kot 20 letnimi izkušnjami v Elesu in strokovnih mednarodnih organizacijah.

Rok Crkvenčič, vodja prodaje, NGEN

Tomaž Buh, MBA, vodja razvoja upravljanja z energijo, Reduxi (Amibit)
Tomaž Buh je vodja razvoja upravljanja z energijo v podjetju Amibit d.o.o.. Z več kot 9-letnimi izkušnjami na področju energetskih rešitev je razvil in vodil razvoj naprednih rešitev, namenjenih optimizaciji porabe energije sodeloval pri različnih slovenskih in evropskih projektih na področju upravljanja z energijo. Diplomiral je na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani in leta 2021 zaključil Executive MBA na IEDC Bled. Njegova strast je ustvarjanje tehnoloških rešitev za trajnostno prihodnost.

Aleš Nastran, direktor, Reduxi (Amibit)
Aleš Nastran je direktor podjetja Amibit. Je diplomirani ekonomist z več kot desetletjem izkušenj v energetskem sektorju in certifikatom evropskega energetskega menedžerja. S svojo strastjo do inovacij je vodil IT projekte za velika podjetja in uspešno upravljal več start-upov skozi izzive rasti. Od leta 2015 kot ustanovitelj in direktor podjetja Amibit z neomajno predanostjo vodi podjetje k stalni letni rasti, pri čemer združuje strokovno znanje z jasnim ciljem – ustvarjati trajnostne rešitve za prihodnost.

Matija Arh, vodja projektne tehnologije, INEA
Matija je kot diplomant in raziskovalec na Fakulteti za elektrotehniko deloval na področju razvoja algoritmov in opreme za vodenje procesov. Svojo ekspertizo v zadnjih desetih letih v Inei s pridom izkorišča v industriji, kjer je delal na pomembnih mejnikih za globalne stranke v kemijski in avtomobilski industriji.
Kot vodja projektne tehnologije za energetske rešitve je na prepletu dveh svetov s podrobnim znanjem industrijske avtomatizacije, ki je nepogrešljivo pri iskanju rešitev za industrijsko energetiko. Še vedno aktivno dela v raziskavah in razvoju na mednarodno priznanih in nagrajenih projektih slovenskih in evropskih razsežnosti.
PROGRAM
8.15
Registracija in sprejem udeležencev
9.00
OMREŽNINSKA REFORMA S 1. OKTOBROM Moderatorka Posveta: Mojca Černelč Koprivnikar, Prosperia
Uvod: Prednosti nove omrežnine, mag. Duška Godina, Agencija za energijo
9.35
NOVOSTI TARIFNEGA SISTEMA 2024 ZA ODJEMALCA Priložnost za optimizacijo stroškov pri uporabi omrežja, mag. David Batič, Agencija za energijo
Izzivi novega tarifnega sistema, mag. Darko Kramar, ELES
Vidik distribucijskih omrežij in odjemalci, Uroš Blažica, GIZ Distribucije električne energije in El. Primorska
10.30
Omizje O izzivih omrežij in odjemalcev ter kako jih preseči Govorci: mag. Duška Godina, Agencija za energijo, Uroš Blažica, GIZ DEE, Sandi Kavalič, GEN-I, mag. Aleksander Mervar, ELES Vprašanja in odgovori
11.20
Odmor za mreženje z udeleženci ob pogostitvi
12.10
PRILOŽNOSTI ZA OBVLADOVANJE STROŠKOV ELEKTRIKE ZA ODJEMALCE Zakaj so dinamične tarife koristne tako za sistem, kot za odjemalce?, mag. Andreja Ivartnik Kanduč, EIMV
Priložnosti novega omrežninskega akta, Vito Panič in ddr. Blaž Krese, GEN-I
Aktivni odjem v industriji na primeru Miheu ter uvod v energetsko skupnost, Matija Arh, INEA
Upravljanje naprav in strojev z uporabo umetne inteligence glede na nove časovne bloke omrežninskega akta, Tomaž Buh, MBA, Reduxi (Amibit)
Vabljeni primeri, Vabljeni govorci
13.00
Okrogla miza Poslovne priložnosti odjemalcev in nove rešitve Govorci: mag. David Batič, Agencija za energijo, Peter Kosin, INEA, Rok Crkvenčič, NGEN, Aleš Nastran, Reduxi (Amibit) Vprašanja in odgovori
14.00
Zaključek Posveta in neformalno druženje
POKROVITELJI
Organizator:

Srebrni pokrovitelj:

Srebrni pokrovitelj:

Medijski pokrovitelj:

Podpornik:

IZJAVE UDELEŽENCEV
PRIJAVITE SE
Ekipam s 3 udeleženci ali več iz iste organizacije ob hkratni prijavi nudimo 10 % popust na veljavno kotizacijo, zaposlenim v lokalnih skupnostih, na fakultetah in v NVO pa 30 %.
PRIJAVA PRVA MINUTA
CENEJŠA PRIJAVA
REDNA PRIJAVA
22 % DDV ni vključen v ceno.
Preverite ugodne popuste za skupinske vstopnice in NVO, občine in fakultete.
Organizacije, s katerimi smo že sodelovali:






































FOTO UTRINKI Z DOGODKA POSVET O NOVI OMREŽNINI ’24














