IE24 pasica dolga

Inovacija energetike ’24

16. Vrh inovativnih v energetiki
Z inovativnostjo do uspeha v času disrupcije energetike

Kako z inovacijami premagujemo velike spremembe v energetiki?

Aktivirajte vaše priložnosti za uspeh z inovacijami.

Inovacija energetike je največje jesensko srečanje vodilnih deležnikov napredne energetike in industrije, ki vas že 15. leto zapored seznanja z najbolj naprednimi in inovativnimi rešitvami v energetiki.

V času, ko nove tehnologije v temeljih transformirajo energetiko in vaše poslovne modele, je prav inovativnost tista, ki bo zagotavljala poslovni uspeh in omogočila uspešen zeleni prehod iz podnebno-energetske krize. Ujemite edinstveno srečanje, da izveste, kaj so presežne koristi pa tudi tveganja, ki jih energetskemu sektorju prinašajo nove tehnologije in poslovni modeli ter se srečajte s ključnimi deležniki zelenega prehoda.

NOVO: pooblaščeni in nadzorni inženirji kot člani IZS za udeležbo na seminarju pridobijo 2 kreditni točki iz izbirnih vsebin skladno s Splošnim aktom o stalnem poklicnem usposabljanju pooblaščenih inženirjev. Po dogodku prejmete ustrezno potrdilo. Pri prijavi pod opombo navedite svojo »IZS številko«.

udeležencev naših dogodkov

let izkušenj

dogodkov

GOVORCI

Prosperia govorec
dr. Tomaž Štokelj, generalni direktor, HSE
Dr. Tomaž Štokelj je svojo karierno pot začel kot elektroinženir v Soških elektrarnah Nova Gorica. Na prelomu tisočletja je sodeloval pri vzpostavitvi trga z električno energijo, med leti 2002 in 2017 pa je bil izvršni direktor trženja HSE. Po odhodu iz HSE je vodil projekte za različne družbe s področja energetike. Leta 2021 je postal direktor strateškega upravljanja portfeljev družbe Gen-I, od novembra 2022 pa je generalni direktor Holdinga Slovenske elektrarne, največjega slovenskega proizvajalca in trgovca z električno energijo ter nosilca zelene preobrazbe slovenske energetike.
Uroš Blažica
John Susa, CSO, Weiheng Energy Storage

John Susa je nekdanji izvršni podpredsednik globalne prodaje in storitev pri podjetju SMA, vodilnem nemškem dobavitelju solarnih pretvornikov. Deloval je tudi kot CSO pri podjetju IdeematecTrackers, vodilnemu nemškemu dobavitelju solarnih sledilnikov. Bil je tudi direktor podjetja Trina Solar Australia and New Zealand, vodilnega kitajskega proizvajalca solarnih modulov.

Uroš Blažica
Sandi Kavalič, član uprave, GEN-I
Univerzitetni diplomirani inženir elektrotehnike, ki ga ob strokovnem znanju odlikuje sposobnost povezovanja tudi na videz najbolj nasprotujočih si idej, se je takoj po končanem študiju elektrotehnike zaposlil v GEN-I in se po letu dela kot analitik usmeril na področje tržnih tveganj, katerega vodenje je prevzel leta 2016. Visoka stopnja dovzetnosti za spremembe in visoka motivacija sta pripomogli k pridobivanju izjemnega strokovnega tehnološkega znanja, ki ga pri svojem delu dopolnjuje s širokim naborom vodstvenih, mentorskih in pogajalskih spretnosti.

Kot vodja Službe za upravljanje s tveganji je v GEN-I prevzel odgovornost za obvladovanje tveganj skupine in z njimi povezanih strategij poslovanja. Ob tem ima eno od ključnih vlog pri snovanju inovativnih poslovnih modelov, povezanih z zeleno preobrazbo. V družbi med drugim opravlja funkcijo predsednika kreditnega odbora in predsednika odbora za obvladovanje tržnih tveganj, poleg tega je energetski svetovalec EU komisiji in član delovne skupine »Investors dialogue on energy services« po izboru PWC.

Karla Janeš Mesarić_mala_IE24
mag. Karla Janeš Mesarić, Business Development Manager at Rimac Energy
Anamarija B. Bračič
dr. Anamarija B. Bračić, direktorica divizije za energetiko, GP sistemi

Dr. Anamarija Borštnik Bračić, MBA, ustanoviteljica in direktorica divizije za energetiko v podjetju GP sistemi, je doktorica fizike in magistrica poslovodenja in organizacije. V začetku svoje poklicne poti je kot predavateljica fizike poučevala na Univerzi v Ljubljani, nazadnje kot docentka za fiziko na Fakulteti za strojništvo. V podjetju GP sistemi usmerja aktivnosti v razvoj, izdelavo in zagon naprav za soproizvodnjo elektrike in toplote iz zelenih in trajnostnih goriv, kot so lesni ostanki, odpadni les, blata in nevarni odpadki. GP sistemi naprave gradi v Sloveniji ter tudi v drugih državah Evropske unije in Balkana.

Mag. Aleksander Mervar, Eles
mag. Aleksander Mervar, direktor, ELES

Direktor družbe ELES, d. o. o., je številna in raznolika znanja ter delovne izkušnje pridobil z zaposlitvijo na vodilnih delovnih mestih več velikih slovenskih družb. Je soustanovitelj podjetja Gen-I. Bil je predsednik Društva ekonomistov elektrogospodarstva in premogovništva Slovenije, član predsedstva WEC za JV Evropo in podpredsednik komisije za vrednotenje premoženja slovenske elektroenergetike. Bil je član številnih nadzornih svetov večjih slovenskih družb, med drugim predsednik NS Geoplin in Geoplin plinovodi, Plinovodi in podpredsednik NS SOD, d. d. Trenutno opravlja funkcije predsednika kadrovske komisije NS KAD, podpredsednika akreditacijske komisije NS KAD, člana revizijske komisije NS KAD, d. d., člana NS Slovenske železnice, d. o. o., in predsednika revizijske komisije NS SŽ. Je imetnik certifikata Združenja nadzornikov Slovenije.

Uroš Blažica
Marjan Eberlinc, direktor, Plinovodi

Je direktor družbe Plinovodi in od leta 2010 do 2023 predsednik Energetske zbornice Slovenije. Diplomiral je na Fakulteti za strojništvo in se nato zaposlil v inženirski družbi Rudis, kjer je delal na vodilnih delovnih mestih in na področju energetskih projektov doma in v tujini. Januarja 2000 je v družbi Geoplin prevzel mesto direktorja tehničnega sektorja. V letu 2003 je postal namestnik glavnega direktorja in član uprave, nato pa je leta 2005 postal direktor družbe Geoplin plinovodi, ki se je kasneje preimenovala v družbo Plinovodi.

Prosperia govorec
mag. Igor Steiner, vodja oddelka Energetika in ekologija, INEA

Mag. Igor Steiner je vodja oddelka Energetika in okolje v podjetju INEA, kjer je zaposlen vse od njene ustanovitve leta 1987, ko se je odcepila od Instituta Jožef Stefan z namenom prenašanja raziskovalnih dosežkov v industrijo. Kot avtor in soavtor strokovnih del na področju vodenja procesov in upravljanja z energijo je že celo kariero aktiven na področju industrijske energetike. Vodenje oddelka Energetika in okolje je prevzel leta 2021 kot strokovnjak za industrijske procese in komunikacijo, ki so ključnega pomena za prenos principov pametnih omrežij v industrijo.

.

Kresimir Bakic, Cigre Cired
mag. Krešimir Bakič, Cigre - Cired
Krešimir Bakič je predsednik nadzornega odbora Slovenskega združenja elektroenergetikov CIGRÉ in CIRED, član vodstva Mednarodnega sveta za velike elektroenergetske sisteme v Parizu in svetovalec na Elesu. V svoji več kot 33-letni karieri elektroenergetika je vodil številne projekte raziskav in razvoja elektroenergetskega sistema v Sloveniji in v tujini. Kariero je začel na Elektroinštitutu Milan Vidmar leta 1975, pozneje je sodeloval v pedagoškem procesu na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani in bil vodja za razvoj elektroenergetskih sistemov na Elektroinštitutu. Objavil je več kot 250 člankov, študij in razprav v strokovnih revijah in na številnih domačih in tujih konferencah ter napisal več knjig o elektroenergetskih sistemih. Od mednarodnega združenja elektroenergetikov CIGRE v Parizu je leta 2004 prejel priznanje “Technical Committee Award” za izjemne prispevke in delo v komiteju za Razvoj in ekonomijo elektroenergetskih sistemov. V zadnjem času se najbolj posveča študiju razvoja novih tehnologij in standardov za elektroenergetska omrežja.
Uroš Blažica
Gašper Ravnak, vodja razvoja, ECE, Skupina HSE
Gašper Ravnak, univ. dipl. gosp. inž., z več kot 20 let izkušenj iz razvoja, svetovanja in prodaje, je v Butan plin d.d. vodil razvoj naprednih rešitev iz področja plinske oskrbe, prenove ogrevalnih sistemov z integracijo kogeneracij in toplotnih črpalk, ter uvedel modele energetskega pogodbeništva. Zdaj vodi razvoj v ECE d.o.o., kjer se ukvarja s sončnimi elektrarnami, toplotnimi črpalkami, e-mobilnostjo in energetsko učinkovitostjo. Aktivno sodeluje v EU projektih osredotočenih na fleksibilnost energetskih omrežij.
Mojca Černelč Koprivnikar, Prosperia
Mojca Černelč Koprivnikar, moderatorka, Prosperia

Ustvarjalka in voditeljica številnih naprednih in inovativnih strokovnih dogodkov ter omizij, predavateljica in strokovnjakinja za energetiko ter ustanoviteljica in direktorica podjetja Prosperia. Verjame v ustvarjalno moč inovativnosti in rasti posameznikov ter organizacij z naprednimi strokovnimi dialogi in povezovanji.

Uroš Blažica
David Oszifcsin, raziskovalec na področju katodne zaščite, Plinovodi
Moja karierna pot se je začela na področju industrijske avtomatike in električnih inštalacij ter se nadaljevala skozi profesionalno tehnično varovanje. Od leta 2004 aktivno delujem in raziskujem na področju katodne zaščite v podjetju Plinovodi. Pri delu se stalno srečujem z novimi nalogami, ki so mi velikokrat izzivi za nove ideje. Moje strasti so starodobniki in Hi-Fi tehnika.
mag. Uroš Salobir, ELES
mag. Uroš Salobir, direktor Področja za strateške inovacije (ELES, d.o.o.)

Mag. Uroš Salobir je direktor področja za strateške inovacije v družbi ELES z dolgoletnimi izkušnjami iz vodenja elektroenergetskih omrežij. Je član številnih domačih in mednarodnih strokovnih združenj. Me drugim je podpredsednik odbora za raziskave in razvoj združenja evropskih sistemskih operaterjev ENTSO-E in podpredsednik izvršnega odbora združenja EGVIAfor2Zero. V zadnjem obdobju se intenzivno ukvarja s povezovanjem elektroenergetike s prometnim sektorjem in sektorjem ogrevanja in hlajenja ter vzpostavljanjem partnerstev s ključnimi deležniki iz obeh sektorjev.

dr. Robert Golob, GEN-I
Boštjan Šimenc, direktor, Reusable Technologies

Izkušen kemijski inženir z več kot 20-letnimi izkušnjami na področju razvoja trajnostnih rešitev. Trenutno je generalni direktor podjetja Reusable Technologies, kjer vodi inovativne projekte za regeneracijo in ponovno uporabo Li-ion baterij, s čimer zmanjšuje okolijski odtis in spodbuja krožno gospodarstvo. Njegovo strokovno znanje vključuje raziskave, razvoj in trženje naprednih eko-rešitev. Hkrati je pomočnik direktorja v Fragmat TIM, kjer skrbi za optimizacijo proizvodnih procesov in zagotavljanje kakovosti.

Uroš Blažica
dr. Miha Grabnar, direktor, Predictive

Miha Grabner je doktoriral na Fakulteti za Elektrotehniko Univerze v Ljubljani iz področja napovedovanja v energetiki s pomočjo umetne inteligence. Je so-ustanovitelj in direktor zagonskega podjetje Predictive in so-ustanovitelj portala Slovenija.Solar. Pred tem je 10 let deloval kot raziskovalec in vodilni podatkovni znanstvenik na Elektroinštitutu Milan Vidmar, kjer je vodil projekte, svetoval podjetjem in se ukvarjal z raziskavami na področju umetne inteligence v pametnih omrežjih.

Maja Pozar Andrejasic
Matej Simončič, MBA, vodja oddelka za upravljanje portfelja proizvodnje, GEN energija

Leta 2004 sem diplomiral kot diplomirani inženir elektrotehnike na Univerzi v Ljubljani. Večino časa sem zaposlen v energetiki, kar je bila vedno moja velika želja. Najprej 8 let na HSE d.o.o., kasneje pa sem svoje delo nadgradil v GEN energiji d.o.o. najprej kot analitik in trgovec, potem pa kot upravljavec portfelja in vodja službe upravljanja proizvodnega portfelja. Ob koncu leta 2023 sem končal še šolanje na IEDC Bled z nazivom MBA.

 

mag. Igor Podbelšek foto
dr. Miha Bobič, podpredsednik poslovne enote Daljinska energetika, Danfoss

Miha Bobič je doktoriral iz strojništva na Univerzi v Ljubljani. Po diplomi se je zaposlil v podjetju Danfoss Trata, kjer je 18 let vodil globalni  razvoj, danes pa je podpredsednik poslovne enote Daljinska energetika. Dodatno se je šolal iz poslovne administracije na različnih šolah. Aktiven je v standardizaciji, Gospodarski zbornici, v Fraunhofer inštitutu in predava na tehničnih Univerzah. Je tudi predsednik projekta »Inženirke in inženirji bomo«, ki promovira tehnične poklice med mladimi, predvsem dekleti.

Uroš Blažica
Nejc Štokelj, projektant elektroenergetskih sistemov, Kolektor Sisteh

Nejc Štokelj, mag. inž. el. je vodilni pooblaščeni inženir za sisteme oskrbe z električno energijo v podjetju Kolektor Sisteh. Njegovo delo obsega načrtovanje sistemov, pripravo tehnične dokumentacije in izvedbo zagonskih testiranj. Kot strokovnjak na področju elektrotehnike je sodeloval pri številnih domačih in mednarodnih projektih, pri čemer se je osredotočal na industrijsko avtomatizacijo, napajalne sisteme za industrijo ter prenovo in avtomatizacijo razdelilnih sistemov v distribucijskih omrežjih.

V zadnjih letih se intenzivno posveča energetskim rešitvam, ki omogočajo razvoj in implementacijo zelenih tehnologij. Njegov fokus je na projektiranju in integraciji večjih baterijskih hranilnikov električne energije, ki predstavljajo ključno vlogo pri zagotavljanju visoke zanesljivosti, razpoložljivosti in fleksibilnosti razdelilnih omrežij.

Igor Šalamun
Vladimir Miloševič, Huawei
Martin Novšak, MBA, GEN energija
mag. Klemen Peter Kosovinc, projektni vodja, Kolektor sETup

Klemen Peter Kosovinc, magister inženir elektrotehnike, je strokovnjak za inovativne projekte na področju energetike. S svojimi izkušnjami vodi projekte, ki se osredotočajo na učinkovito tehnično in tržno upravljanje energetskih enot, zagotavljanje prožnosti elektroenergetskemu omrežju ter spodbujanje prehoda k obnovljivim virom energije. V sodelovanju s SIJ vodi projekt optimizacije električne energije, kjer z inovativnimi rešitvami strateško upravlja energetski portfelj podjetja in zmanjšuje operativne stroške. Cilj projekta je vzpostaviti celovito platformo za optimizacijo porabe in stroškov električne energije, ki bo omogočala prilagajanje tržnim razmeram v realnem času, zmanjšanje emisij ter konkurenčno delovanje na energetskih trgih znotraj dneva.

Dusan Lukic Prosperia
Zoran Grubešić, MBA, skrbnik ključnih strank, SunContract

Zoran Grubešić z več kot desetletjem izkušenj na področju gospodarstva močno podpira zeleni prehod in je prepričan, da so za reševanje okoljske in energetske problematike potrebne prodorne inovacije. V zadnjih letih v družbi SunContract deluje na področju energetike, kjer se osredotoča zlasti na demokratizacijo trga z električno energijo v segmentu končnih porabnikov.

mag. Igor Podbelšek foto
Monika Češnjevar, produktni vodja, GEN-I

Monika Češnjevar, diplomirala sem iz marketinga na Univerzi v Mariboru. Nato sem se, na isti univerzi, vpisala na magistrski študij, smer management marketinga, ki ga sedaj končujem. Leta 2015 sem prag GEN-I prestopila kot študentka v klicnem centru, se dve leti kasneje zaposlila in svojo karierno pot nadaljevala kot višja svetovalka v teleprodaji. Leta 2024 sem prevzela vlogo produktnega vodja na področju individualne samooskrbe. 

Uroš Blažica
Lev Prislan, direktor poslovne analitike, GEN-I

Lev Prislan je direktor poslovne analitike in razvoja poslovanja v družbi GEN-I. Majhno analitsko ekipo je razvil v steber, na katerem temeljijo podatkovno podprte poslovne odločitve. Na GEN-I je vpet v razvoj novih produktov in storitev s področja dobave energentov in novih tehnologij. Cilj GEN-I je strankam ponuditi možnosti sodelovanja pri zelenem prehodu s preprostimi in učinkovitimi rešitvami.

Dusan Lukic Prosperia
Samo Miroševič, vodja tehničnega sektorja, Tanin Sevnica

oSamo Miroševič je kot vodja tehničnega sektorja v Taninu Sevnica odgovoren za celovito vodenje, organiziranje in koordiniranje del med podsektorji proizvodnje, vzdrževanja in investicij. Izvajanje letnega gospodarskega načrta, vključno s planiranjem in spremljanjem realizacije planskih nalog. Skrb za učinkovito kadrovsko politiko v vseh sektorjih ter zagotavljanje varstva pri delu z namenom zagotavljanja varnega in produktivnega delovnega okolja.

Uroš Blažica
Uroš Ačko, direktor oddelka za zakladništvo, SID banka

Po končanem študiju na Ekonomski-poslovni fakulteti v Mariboru se je leta 2007 zaposlil v zakladništvu na področju finančnih trgov v Novi Ljubljanski banki. Od leta 2014 je zaposlen v SID banki, kjer kot direktor zakladništva vodi uravnavanje likvidnosti, zadolževanje na finančnih trgih, upravljanje finančnih sredstev in tržnih tveganj ter izvajanje mandatnih naložbenih poslov banke. Od leta 2018 opravlja vlogo predsednika odbora za zakladništvo v Združenju bank Slovenije.

Mag. David Batič, Agencija za energijo
mag. David Batič, vodja sektorja za razvoj in monitoring trga, Agencija za energijo

V Agenciji za energijo je odgovoren za vodenje sektorja za razvoj v kontekstu zelenega prehoda, monitoring trga z energijo ter poslovno informatiko. V zadnjem času vodi projekte prenove obračunavanja omrežnine, evolucije metodologije reguliranja na podlagi uspešnosti elektrooperaterjev ter projekte razvoja novih elektronskih storitev in digitalizacije organizacije. Dejaven je tudi kot vodilni raziskovalec Agencije za energijo v EU projektu INTERRFACE, kot član svetovalnega in diseminacijskega odbora EU projekta OneNet ter kot predstavnik Sekcije IPET (EZS) v ebIX® Forum.

Uroš Blažica
Uroš Blažica, predsednik uprave Elektro Primorska in predsednik skupščine GIZ DEE

Uroš Blažica vodi Elektro Primorska od leta 2012. Poklicne izkušnje si je večinoma nabiral v komerciali in marketingu oziroma prodaji, čeprav je po osnovni izobrazbi diplomirani inženir elektrotehnik – elektronik. Po končanem študiju se je zaposlil v Adria avtu v Novi Gorici in nato še dobro desetletje delal v podružnici British Petroliuma, kjer je pridobil večino znanja s področja marketinga in prodaje. Po nabiranju izkušenj v prodajni mreži v Sloveniji in širše je nato nekaj časa delal kot vodja razvoja vzhajajočih trgov Vzhodne Evrope in sodeloval pri razvoju prodajne mreže v Južni Evropi. Po odprtju podjetja v Srbiji je bil nekaj časa tudi direktor tega podjetja. Iz naftne industrije je prešel k Telekomu Slovenija, kjer je sprva delal kot vodja poslovne enote v Novi Gorici, in nato še nekaj let kot direktor prodaje. Po združitvi Telekoma in Mobitela je prevzel vodenje segmenta ključnih kupcev, njegov zadnji večji projekt pred prihodom v Elektro Primorsko pa je bil gradnja brezžičnega omrežja v Ljubljani.

dr. Igor Papič - minister
mag. Andrej Begelj, vodja energetike SIJ Acroni

Vodja Energetike v podjetju SIJ Acroni z 20-letnimi izkušnjami na vodilnih in vodstvenih položajih v industriji.

Uroš Blažica
Tomaž Dostal, vodja oddelka za upravljanje z inovacijami, Iskraemeco

Že 12 let je zaposlen v Iskraemecu, kjer je odgovoren za inovacijski proces in za vodenje tehnologij. Pred tem je bil vodja oddelka Aplikacijske tehnologije, kjer se je ukvarjal tudi z zasnovo novih izdelkov. Zadolžen je bil tudi za koncept nove razvojne platforme za pametne števce, ki je letua 2017 prejela Zlato priznanje GZS za inovacije. V zadnjem času se ukvarja z iskanjem novih poslovnih priložnosti in rešitev na področju energetike in e-mobilnosti. Vodi tudi različne raziskovalne projekte.

 

Pred tem je bil 15 let zaposlen v razvojnem oddelku Vlade RS, kjer je deloval zlasti na področju razvoja naprav za kriptografsko ščitenje komunikacij, nato pa v podjetju Pick&Place (P&P) kot vodja razvojnega oddelka.

Prosperia govorec
mag. Nuša Zidarn, vodenje produktov, GEN-I

Nuša Zidarn je zaključila magisterij iz psihologije na Univerzi v Ljubljani in nadaljevala študij na mednarodnem programu International Full Time Master Programme in Business and Organisation na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. V podjetju GEN-I je začela delati leta 2020 v oddelku RnD, kjer se je ukvarjala z vedenjsko ekonomijo, oblikovanjem uporabniških vmesnikov in raziskavami. Kasneje je prevzela vodenje produktov, osredotočenih na spodbujanje zelenega prehoda preko polnjenja električnih vozil in prilagajanja odjema.

Uroš Blažica
Kaja Zupančič, inženirka za analize, GEN energija

Kaja Zupančič je univerzitetna diplomirana inženirka elektrotehnike, ki je svojo karierno pot začela na področju avtomatizacije v avtomobilski industriji. Danes deluje kot inženirka za analize v podjetju GEN energija, kjer sodeluje predvsem pri pripravi vsebin za projekt JEK2 ter prispeva k pripravi strategije razogljičenja Skupine GEN.

Dejan Seršen
Dejan Seršen, prodajni inženir za zenon, Exor Eti

Dejan Seršen ima 10 let delovnih izkušenj na področju avtomatizacije procesov. Z zenon HMI in SCADA sistemi, ki bodo tema njegove predstavitve, se ukvarja zadnja 4 leta. Podjetju Exor-Eti d. o. o. se je kot aplikativni inženir priključil leta 2020, od letošnjega leta pa vodi program zenon za trge Slovenije, Hrvaške in BiH. Po izobrazbi je univerzitetni diplomirani gospodarski inženir elektrotehnike.

PROGRAM

PROGRAM*

08.15

Registracija in sprejem udeležencev

09.00

KAKO Z INOVATIVNOSTJO DO USPEHA
Moderatorka: Mojca Černelč Koprivnikar, Prosperia

OMIZJE Novi pristopi k financiranju za zelene inovacije in projekte
Govorca: Sandi Kavalič, GEN-I, Uroš Ačko, SID banka

09.45

INOVACIJE ZA PROŽNOST ODJEMA
Inovativni koncepti slovenske reforme obračunavanja omrežnine,
mag. David Batič, Agencija za energijo

10.00

BATERIJSKI SISTEMI SHRANJEVANJA ENERGIJE – BESS (v angleščini)
Ključne uporabe baterijskih sistemov za shranjevanje energije,
John Susa, Weiheng Energy Storage

SineStack, spremenjena prihodnost čiste energije z naprednimi rešitvami
baterijskih hranilnikov,

mag. Karla Janeš Mesarić, Rimac Energy

OMIZJE Prihodnost baterijskih hranilnikov: priložnosti in izzivi,
Moderator: dr. Miha Grabner, Predictive
Govorca: John Susa, Weiheng Energy Storage, Karla Janeš Mesarić, Rimac Energy

11.00

Odmor za mreženje udeležencev

11.30

SPAJANJE SEKTORJEV, DIGITALIZACIJA IN VODIK
Inovacije v porazdelitvi energije v komercialnih stavbah,
dr. Miha Bobič, Danfoss

Pridobivanje vodika in sintetičnega metana v jedrskih elektrarnah,
Kaja Zupančič, GEN energija

12.00

NAJBOLJŠA INOVACIJA 2024: PRIMERI
Predstavitelji kandidirajo za naslov »najboljša inovacija 2024« (5-minutne
predstavitve primerov in 15-minutni razgovori z govorci)

Voditelja panelov: mag. Krešimir Bakič in dr. Anamarija Borštnik Bračić, GP sistemi

12.15

Panel A: Baterijski sistemi, napovedi proizvodnje, nove tehnologije

• Napovedovanje proizvodnje iz sončnih elektrarn s pomočjo satelitskih slik in umetne inteligence,
Miha Grabner, Predictive

• Aktivne transformatorske postaje: Zajem in uporaba meritev na SN/NN
transformatorskih postajah,

Dejan Seršen, Exor Eti

• Izkoristek toplote iz parne turbine na nizkem nivoju v
tehnološkem postopku koncentriranja taninskega ekstrakta,
Samo Miroševič, Tanin Sevnica

• Regulacija katodne zaščite plinovodov za odpravo napetostnih vplivov okolice,
David Oszifcsin, Plinovodi

• Tehnološki postopek za obnovo EOL Li-ion celic,
Boštjan Šimenc, Reusable Technologies

• Baterijski sistemi za shranjevanje energije: predstavitev izkušenj na podlagi realnega
primera iz prakse,
Nejc Štokelj, Kolektor Sisteh

Panel B: Prilagajanje odjema in poslovne inovacije

• Industrijski sistem za prilagajanje odjema v večtarifnem obračunskem sistemu,
mag. Igor Steiner, INEA

• Tehnično in tržno upravljanje v praksi, Klemen Kosovinc, Kolektor sETup
in mag. Andrej Begelj, SIJ

• Samooskrba z odkupom presežne energije,
Monika Češnjevar, GEN-I

• Dinamično upravljanje prožnosti odjema in generacije z uporabo NMS, Tomaž Dostal, Iskraemeco

• Napredni ceniki, mag. Nuša Zidarn, GEN-I

• Prva globalna NFT tržnica za osebne elektrarne,
Zoran Grubešić, MBA, SunContract

• nPPA: dolgoročni zakup električne energije z zamejeno ceno,
Lev Prislan, GEN-I in Matej Simončič, MBA, GEN Energija

***

• Sistem dinamičnega prilagajanja proizvodnje, hranjenja in porabe energije,
Gašper Ravnak, ECE, Skupina HSE

13.15

KAVARNA INOVACIJ: DINAMIČNI DIALOGI S KANDIDATI
Udeleženci izbirajo razgovore med vsemi omizji kandidatov za najboljšo inovacijo

13.35

Odmor za kosilo in mreženje udeležencev

14.15

Glasovanje za najboljšo inovacijo 2024

14.35

TOČKA PRELOMA ZELENE ENERGIJE?
Govorca: Vladimir Miloševič, Huawei in mag. Uroš Salobir, ELES

15.00

Razglasitev zmagovalcev in podelitev priznanj

15.15

Okrogla miza
Kako z inovativnostjo do uspeha v času disrupcije energetike?,
Govorci:
Uroš Blažica, GIZ DEE, Sandi Kavalič, GEN-I, dr. Tomaž Štokelj, HSE,
Marjan Eberlinc, Plinovodi, mag. Aleksander Mervar, Eles

17.00

Zaključek 16. Inovacije energetike in sproščeno druženje

* Organizator si pridržuje pravico do sprememb.

Zakaj NE SMETE zamuditi letošnje Inovacije energetike ’24?

Letos boste iz prve roke izvedeli, zakaj je ključno, da v procesu uspešnega zelenega energetskega prehoda spremenimo poslovne modele in se v času velikih sprememb bolj kot kadarkoli prej posvetimo inovativnim pristopom in novim rešitvam.

Zakaj se udeležiti Inovacije energetike ’24:

  • seznanite se z glavnimi izzivi in priložnostmi inovativnih akterjev za leto 2025;
  • pridobite vpogled v spreminjajoč ekosistem energetskega sektorja iz prve roke;
  • seznanite se z več praktičnimi primeri inovativnih energetskih rešitev;
  • odkrijte, kako lahko s pomočjo naprednih tehnoloških rešitev nadgradite svoje poslovne strategije, zmanjšate stroške in optimizirate procese;
  • naučite se, kako povezati tržne rešitve z javnimi energetskimi storitvami;
  • izmenjajte mnenja v družbi vodilnih deležnikov napredne energetike in industrije;
  • razširite vaš doseg in vpliv: z novimi potencialnimi partnerji in strankami si širite možnosti za poslovni uspeh.

Glavni poudarki letošnjega srečanja:

  • pričakujte več kot 200 udeležencev, 40 govorcev, odločevalcev in vodilnih strokovnjakov;
  • dogodek z bogato tradicijo bo letos potekal že 15. po vrsti v idiličnem okolju kongresnega centra na Brdu pri Kranju;
  • v ospredju so naslednje aktualne teme: shranjevanje energije in prožnost omrežij, donosnost investicij, fotovoltaika in samooskrba, vodik, nova sektorska povezovanja.

Naši udeleženci

Napredni voditelji iz energetike in industrije

Vodilni za poslovni razvoj in inovacije

Energetski menedžerji, strokovnjaki in inženirji

Inovativna in startup podjetja, izvajalci EU projektov

Predstavniki občin, NVO, univerz, itd.

POKROVITELJI

Zlati pokrovitelj:
GIZ DEE logo Prosperia
Organizator:
Prosperia logotip
Srebrni pokrovitelji:
Prosperia logotip
GIZ DEE logo Prosperia
Bronasti pokrovitelj:
GEN energija logo Prosperia
Bronasti pokrovitelj:
INEA logo
Bronasti
promotor:
GIZ DEE logo Prosperia
Pokrovitelj:
Sponzor Računalniške novice
Mali
pokrovitelj:
GEN energija logo Prosperia
Mali pokrovitelj:
Sonce Suncontract - logo
Medijski pokrovitelj:
Racunalniske novice Prosperia Vrh zelene energetike 22
Medijski pokrovitelj:
Naš stik
Podpornik:
CIGRE CIRED logo
Partner dobrega počutja:
CIGRE CIRED logo

IZJAVE UDELEŽENCEV

Dogodek se mi je zdel izvrstno tehnično in organizacijsko pripravljen. Imam zelo dobre vtise iz vsebine razprav. Zelo dober dogodek, ki bi se ga z veseljem udeležil tudi prihodnjič.

Marjan Eberlinc, Plinovodi

Dogodek je vsako leto boljši. K temu pripomore udeležba mednarodnih strokovnjakov, ki predstavijo nekoliko širši pogled na celotno problematiko. Pravzaprav se na dogodku razločijo obrazi, ki bodo energetiko zaznamovali v prihodnosti. Pohvale tudi za organizacijo dogodka, ta je odlična.

Mag. David Batič, Agencija za energijo

Dogodek je odlično organiziran, tudi tema je dobro izbrana. Pogrešam še več tovrstnih dogodkov, zelo me veseli, da so vsi sogovorniki relevantni in dobro poznajo svoje področje.

Mag. Teo Hrvoje Oršanič, Zavod RS za varstvo narave

Všeč sta mi bili oblika in organizacija tega dogodka, ki je najboljši model, kar sem ga do zdaj videl. Gre za interaktivno platformo, kjer lahko izmenjujemo izkušnje in razpravljamo o tem, kako napredovati z inovacijami, zlasti na področju elektrifikacije.

Dr. Lei Xianzhang, SGGC, Kitajska

Govorci so bili izredno dobri. Mreženje med odmori je zelo pozitivno, ker se tam splete veliko poznanstev in dobiš še več informacij.

Gašper Fajdiga, Iskra, d.o.o.

Dogodek je pomemben za vse predstavnike energetskega sektorja. Všeč mi je, da ima organizator vizijo za prihodnost, vedno se izbere tematika, ki je že oziroma še bo aktualna.

Karina Medved, Holding Slovenske elektrarne d.o.o.

Dokler bom na tej poziciji, povezan s to temo in bom v Sloveniji, se bom zanesljivo vedno odzval povabilu na dogodek.

Mag. Aleksander Mervar, Eles

Menim, da je to dobra konferenca predvsem zato, ker poskuša integrirati različne deležnike, ki delujejo v energetiki in gospodarstvu, poskuša jih pripeljati na eno mesto in jih spodbuditi, naj se pogovarjajo.

Dejan Savič, Greenpeace

Ta dogodek se mi zdi dragocena iniciativa, saj nam ponuja, da se na njem pogovorimo z ljudmi iz sektorja o trendih v energetiki, kar je izjemno pomembno.

Alberto Pototschnig, ACER

Forum je pomemben, ker vključuje glavne deležnike energetske regulative in tudi z vidika povezovanja glavnih akterjev iz področja energetike. Glede na izzive, ki nas čakajo v prihodnosti, bomo morali intenzivnost komunikacije povečati.

Vladimir Mauko, SODO d.o.o.

Energetsko-regulativno konferenco vsekakor priporočam, saj je ena redkih konferenc doma in v EU, ki ne samo obravnava zanimive teme, ampak privabi odločevalce iz vseh pomembnih akterjev energetike..

Jan Kostevc, ACER

Organizacije, s katerimi smo že sodelovali:

PRIZORIŠČE

Vrh Inovacija energetike ’24 bo potekal v živo v kongresnem centru na Brdu pri Kranju.

POSTANI POKROVITELJ

 

Pišite nam na info@prosperia.si ali nas pokličite na 031 717 599 za možnosti pokroviteljstva in skupaj bomo izbrali pokroviteljstvo, ki najbolje podpre vaše poslovne cilje.

Postani sponzor ikona KONTAKTIRAJTE NAS

Prijava na novice




*Polja, označena z zvezdico, so obvezna