Energetika in regulativa ’25
12. Vrh o novostih regulative, omrežij in trga
Novosti regulative za 2025
Ker je nova energetska regulativa tista, ki s spremembami tarif bistveno kroji vaše poslovne energetske rešitve, vas vabimo, da se udeležite edinega tovrstnega Vrha v Sloveniji in se na njem pravočasno seznanite z novostmi regulative za 2025 ter se posvetujete z vodilnimi strokovnjaki in odločevalci o rešitvah in aktualnih dogajanjih, kot so: kako optimizirati rabo omrežij in energije, nove tarife, trg prožnosti, energetske skupnosti in premiki na trgih energentov.
Pooblaščeni in nadzorni inženirji kot člani IZS za udeležbo na seminarju pridobijo 1 kreditno točko iz izbirnih vsebin skladno s Splošnim aktom o stalnem poklicnem usposabljanju pooblaščenih inženirjev. Po dogodku prejmete ustrezno potrdilo. Pri prijavi pod opombo navedite svojo »IZS številko«.
udeležencev naših dogodkov
let izkušenj
dogodkov
GOVORCI
Objavljamo prve govorce. Kmalu vam razkrijemo nove. Obiščite nas spet.
mag. Duška Godina, direktorica, Agencija za energijo
Je direktorica Agencije za energijo, kjer je zaposlena vse od leta 2005. Pred nastopom direktorovanja agencije je opravljala delo svetovalke direktorice, vodila pravno in kadrovsko področje ter sodelovala pri sprejemanju vseh ključnih odločitev energetskega regulatorja. Ves čas dejavno sodeluje pri kreiranju in izvajanju energetske politike ter oblikovanju slovenske energetske zakonodaje.
mag. Aleksander Mervar, direktor, ELES
Direktor družbe ELES, d. o. o., je številna in raznolika znanja ter delovne izkušnje pridobil z zaposlitvijo na vodilnih delovnih mestih več velikih slovenskih družb. Je soustanovitelj podjetja Gen-I. Bil je predsednik Društva ekonomistov elektrogospodarstva in premogovništva Slovenije, član predsedstva WEC za JV Evropo in podpredsednik komisije za vrednotenje premoženja slovenske elektroenergetike. Bil je član številnih nadzornih svetov večjih slovenskih družb, med drugim predsednik NS Geoplin in Geoplin plinovodi, Plinovodi in podpredsednik NS SOD, d. d. Trenutno opravlja funkcije predsednika kadrovske komisije NS KAD, podpredsednika akreditacijske komisije NS KAD, člana revizijske komisije NS KAD, d. d., člana NS Slovenske železnice, d. o. o., in predsednika revizijske komisije NS SŽ. Je imetnik certifikata Združenja nadzornikov Slovenije.
dr. Polona Batagelj, vodja službe za energetsko in trajnostno regulativo in skladnost poslovanja, GEN - I
Dr. Polona Batagelj, Vodja službe za energetsko in trajnostno regulativo in skladnost poslovanja v podjetju GEN-I, kjer skrbi za zagotavljanje skladnosti poslovanja skupine GEN-I z regulativo na področju energetike in trajnosti. Posebej jo navdušuje prihodnji trajnostni razvoj energetskega sektorja, zato aktivno sodeluje tudi pri oblikovanju trajnostnih strategij GEN-I, usklajenih z evropskimi in mednarodnimi cilji.
Marjan Eberlinc, direktor, Plinovodi
Marjan Eberlinc je direktor družbe Plinovodi in od leta 2010 predsednik Energetske zbornice Slovenije. Diplomiral je na Fakulteti za strojništvo in se nato zaposlil v inženirski družbi Rudis, kjer je bil zaposlen na vodilnih delovnih mestih in delal na področju energetskih projektov doma in v tujini. Januarja 2000 je v družbi Geoplin prevzel mesto direktorja tehničnega sektorja. V letu 2003 je postal namestnik glavnega direktorja in član uprave, nato pa je leta 2005 postal direktor družbe Geoplin plinovodi, ki se je kasneje preimenovala v družbo Plinovodi.
Mojca Černelč Koprivnikar, direktorica, Prosperia
Ustvarjalka in voditeljica številnih naprednih in inovativnih strokovnih dogodkov ter omizij, predavateljica in strokovnjakinja za energetiko ter ustanoviteljica in direktorica podjetja Prosperia. Verjame v ustvarjalno moč inovativnosti in rasti posameznikov ter organizacij z naprednimi strokovnimi dialogi in povezovanji.
mag. Luka Jazbec, strateški usmerjevalec trajnostnega razvoja, GEN-I
Luka Jazbec je strateški usmerjevalec trajnostnega razvoja pri podjetju GEN-I, kjer je odgovoren za oblikovanje strategije in vizije trajnostnega razvoja in poslovanja Skupine GEN-I ter strateškega udejstvovanja na področjih energetske in trajnostne regulative. Je tudi podpredsednik upravnega odbora Energy Traders Europe, evropskega združenja trgovcev z energenti.
mag. David Batič, Agencija za energijo
V Agenciji za energijo je odgovoren za vodenje sektorja za razvoj v kontekstu zelenega prehoda, monitoring trga z energijo ter poslovno informatiko. V zadnjem času vodi projekte prenove obračunavanja omrežnine, evolucije metodologije reguliranja na podlagi uspešnosti elektrooperaterjev ter projekte razvoja novih elektronskih storitev in digitalizacije organizacije. Dejaven je tudi kot vodilni raziskovalec Agencije za energijo v EU projektu INTERRFACE, kot član svetovalnega in diseminacijskega odbora EU projekta OneNet ter kot predstavnik Sekcije IPET (EZS) v ebIX® Forum.
Uroš Blažica, predsednik uprave Elektro Primorska in GIZ DEE
Elektro Primorska vodi od leta 2012. Poklicne izkušnje si je večinoma nabiral v komerciali in marketingu oziroma prodaji, čeprav je po osnovni izobrazbi diplomirani inženir elektrotehnik – elektronik. Po končanem študiju se je zaposlil v Adria avtu v Novi Gorici in nato še dobro desetletje delal v podružnici British Petroliuma, kjer je pridobil večino znanja s področja marketinga in prodaje. Po nabiranju izkušenj v prodajni mreži v Sloveniji in širše je nato nekaj časa delal kot vodja razvoja vzhajajočih trgov Vzhodne Evrope in sodeloval pri razvoju prodajne mreže v Južni Evropi. Po odprtju podjetja v Srbiji je bil nekaj časa tudi direktor tega podjetja. Iz naftne industrije je prešel k Telekomu Slovenija, kjer je sprva delal kot vodja poslovne enote v Novi Gorici, in nato še nekaj let kot direktor prodaje. Po združitvi Telekoma in Mobitela je prevzel vodenje segmenta ključnih kupcev, njegov zadnji večji projekt pred prihodom v Elektro Primorsko pa je bil gradnja brezžičnega omrežja v Ljubljani.
Dr. Jurij Curk, svetovalec uprave za tehnološki razvoj, Elektro Ljubljana in GIZ DEE
Ima več kot 30 let praktičnih izkušenj na področju elektroenergetike, zlasti na distribucijskih in prenosnih elektroenergetskih omrežij. Deloval je na univerzi, pri načrtovanju in inženiringu, izvedbi kompleksnih projektov, proizvodnji opreme, ukvarjal se je s svetovanjem ter energetsko politiko. Od maja 2018 je zaposlen v Elektru Ljubljana kot svetovalec uprave za tehnološki razvoj. Ukvarja se s projekti, povezanimi z e-mobilnostjo, prožnostnim odjemom in pametnimi omrežji.
mag. Gregor Novak, soustanovitelj in direktor podjetja, SunContract
mag. Gregor Novak, soustanovitelj in direktor podjetja SunContracta, je močan zagovornik demokratizacije obnovljivih virov energije in tehnološko podprtega zelenega prehoda. Je uspešen podjetnik, soustanovitelj in solastnik skupine SONCE, ki med drugim vključuje podjetje SONCE energija, največjega zasebnega ponudnika celovitih energetskih rešitev v Sloveniji, ter inovativno podjetja SunContract, ki se ponaša z več globalnimi energetskimi inovacijami, kot sta prva tržnica električne energije in prve tokenizirane sončne elektrarne na svetu.
Jan Kostevc, vodja ekipe za energetsko infrastrukturo, ACER
Jan Kostevc je zaposlen na Evropski Agenciji za sodelovanje energetskih regulatorjev (ACER) kot vodja ekipe za energetsko infrastrukturo v sklopu Oddelka IGR (Infrastructure, Gas and Retail), ki obsega tako električno kot plinsko infrastrukturo skozi dotične razvojne načrte (ENTSO-E TYNDP, ENTSOG TYNDP, skladnost z nacionalnimi razvojnimi načrti, projekti skupnega interesa, itd.) kot tudi vprašanja omrežnin, raziskav ter inovacij, sigurnosti dobave plina, itd. Pred pristopom k ACER je Jan Kostevc delal pri ELESu kot vodja služba za podporo obratovanju, kjer je bil vpet tako v problematiko obratovanja sistema, kot tudi v razvoj inovativnih projektov.
PROGRAM
8.15
Registracija in sprejem udeležencev
9.00
NOVA ENERGETSKA REGULATIVA ZA 2025
Moderatorka vrha: Mojca Černelč Koprivnikar, Prosperia
Intervju: Kaj nam prinaša nova regulativa za 2025?,
vabljeni govorec
9.40
OMREŽNA REFORMA IN NOVE TARIFE 2025
Bodoči vplivni dejavniki oblikovanja tarif za uporabo prenosnega in distribucijskega
elektroenergetskega omrežja v Republiki Sloveniji,
mag. Aleksander Mervar, direktor, ELES
Prvi učinki implementacije novega obračuna omrežnine v praksi,
mag. David Batič, Agencija za energijo
Okrogla miza
O regulativnih izzivih omrežij prihodnosti in zelene energetike za 2025
Govorci: mag. Duška Godina, Agencija za energijo, mag. Aleksander Mervar, ELES,
Marjan Eberlinc, Plinovodi, Uroš Blažica, GIZ DEE in vabljeni govorci
Teme: nove tarife in omrežja prihodnosti, trg prožnosti, samooskrba, odprte dileme
11.30
Odmor za mreženje udeležencev ob pogostitvi
12.20
TRG PROŽNOSTI
Novi regulatorni okviri prožnosti, Jan Kostevc, ACER
Potenciali prožnosti, dr. Jurij Curk, Elektro Ljubljana in GIZ DEE
Interaktivna razprava
O učinkovitosti omrežij in trgu prožnosti
Govorci: mag. Gregor Novak, skupina SONCE in vabljeni govorci
13.20
KONKURENČNOST IN TRAJNOST?
Iz energetske v industrijsko krizo?
Luka Jazbec in dr. Polona Batagelj, GEN-I
Priložnosti prihajajočih podnebno-energetskih pobud EU (npr. Zeleni industrijski dogovor)
Vprašanja in odgovori
14:15
Zaključek in mreženje 12. Vrha
* Organizator si pridržuje pravico do sprememb